„Polska Sztafeta”

Co mają do przekazania swoim następcom – młodym sportowcom – wielcy mistrzowie sprzed lat?

„Polska Sztafeta” to nowa inicjatywa wydawnicza przygotowana przez Instytut Łukasiewicza dla uczniów szkół sportowych. W gazecie znaleźć można wiele ciekawych artykułów, wywiadów i opowieści o polskich sportowcach. Jako placówka współpracująca z  Instytutem otrzymaliśmy kolejne numery „Polskiej Sztafety”, które za pośrednictwem biblioteki szkolnej trafiły do rąk naszych uczniów. Kolejnym etapem było ogłoszenie szkolnego konkursu literackiego „Polska Sztafeta – kto z zaprezentowanych sportowców zrobił na mnie największe wrażenie i dlaczego. Konkurs był jedną z form obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

A oto laureaci, wybrani przez nich bohaterowie i fragmenty prac:

I miejsce: Jakub Chludziński, klasa IID

Bohater pracy – Michał Olejniczak

„Zawodnik ten dodał mi otuchy i odwagi, żeby walczyć i spełniać swoje marzenia. Cenię  go za upór i wierzę, że sport może ukształtować charakter człowieka.”

II miejsce : Adam Łojewski, klasa IB

Bohater pracy – Mieczysław Chrostek „Huragan”

„Może być wzorem dla wielu  z nas, nie tylko sportowców. […] Najbardziej cenię go jednak za miłość do Ojczyzny, za to jak się dla niej poświęcił i narażał życie.”

III miejsce: Patrycja Siejak, klasa IIIA

Bohater pracy – Joanna Fiodorow

„Te słowa zmotywowały mnie do dalszej pracy, dały siłę i przypomniały,
co w sporcie i w życiu jest najważniejsze – ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu.”

Wyróżnienia :

Julia Krajewska, klasa VIII

Bohater pracy – Robert Korzeniowski

„Myślę, że to dobry przykład i lekcja dla wielu, że nigdy nie wolno się poddawać.”

Natalia Jabłońska, klasa IB

Bohater pracy – Helena Marusarzówna

„Dzięki niezwykłej determinacji, tak potrzebnej sportowcom, ze złamanym nadgarstkiem zajęła drugie miejsce na zawodach w Niemczech. Chciałabym być taka niewzruszona.”

Marcelina Lesiew, klasa IC

Bohater pracy – Robert Korzeniowski

„Jestem pod ogromnym wrażeniem jego siły ducha, charakteru, samozaparcia, ciężkiej pracy oraz oczywiście wielkiego talentu. […]Trzeba kochać życie, mieć marzenia, uwierzyć w siebie, a ciężką pracą osiągnąć sukcesy i zadowolenie.”

Ewa Krasula, klasa IVC

Bohater pracy – Helena Konopacka

„Halina Konopacka zapisała się na kartach historii jako niezwykle odważna, utalentowana i pracowita kobieta; wszechstronny geniusz jako sportsmenka, artystka oraz patriotka.”

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Już wkrótce kolejny konkurs dotyczący wybitnych postaci ze świata sportu.

Zapraszamy do udziału?

Joanna Ulatowska-Letko – wicedyrektor ds. dydaktycznych