🎖CERTYFIKAT „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU” 🌱🌿🌾🌳🐝♻

Z radością i dumą informujemy, że X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie po raz pierwszy znalazło się w gronie wyróżnionych 36 szkół/placówek z naszego województwa, którym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku na lata szkolne 2023/24 do 2025/26.

Uroczysta gala wręczania Certyfikatów odbyła się 8 listopada w siedzibie Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W imieniu naszej szkoły Certyfikat odebrały pani wicedyrektor Joanna Ulatowska-Letko i pani Ewa Kruminis-Kaszkiel. Uroczystości uświetniły występy dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół naszego województwa.

➡Certyfikat jest przyznawany szkole za szczególną aktywność w zakresie propagowania
postaw proekologicznych. Szkoły ubiegające się o przyznanie certyfikatu podejmują
zintegrowane działania służące podnoszeniu świadomości ekologicznej uczniów i środowiska
lokalnego oraz realizują własny projekt ekologiczny różny od działań systemowych. Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało nadesłać do Kuratorium Oświaty w Olsztynie sprawozdanie z podejmowanych przez ostatnie trzy lata działań i realizacji autorskiego projektu ekologicznego „Rośliny i porosty wokół nas”.  Do otrzymania certyfikatu rekomendowała naszą szkołę powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Kapituła Konkursu, która 6 października 2023 r. dokonała oceny nadesłanych sprawozdań.

➡Koordynatorem działań w naszej szkole i osobą, która przygotowała sprawozdanie była pani Ewa Kruminis-Kaszkiel, nauczycielka biologii.

‼Gratulacje i podziękowania należą się także wszystkim nauczycielom, wychowawcom, trenerom i uczniom, dzięki którym otrzymaliśmy to zaszczytne wyróżnienie‼👏👏👏