SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w gimnastyce – Bydgoszcz, 2-4.06.2017 r.

Olsztyńskie gimnastyczki znów wracają z workiem medali! W Bydgoszczy w klasie III złoto w wieloboju wywalczyła Kaja Sokołowska!  Tuż za podium z niewielką stratą w punktach była Barbara Kardynał, a 5 miejsce zajęła Milena Kraciska. 8 miejsce zajęłą Weronika Gosik. Hania Słoń zajęła 10 miejsce, Nina Radek 16 miejsce, Sandra Bogdanowicz 18 miejsce, Inga Boraczyńska 22, a Emma Sarna 25 miejsce.

gimn_bydgoszcz_02

W niedzielnych finałach dziewczyny również nie odpuściły! Dwa złota zdobyła Barbara Kardynał, zawodniczka triumfowała na skoku oraz na równoważni. Kaja Sokołowska przywiozła ze sobą dwa srebrne medale za poręczę oraz równoważnie, a Milena Kraciska zdobyła dwa brązowe medale na poręczach oraz równoważni. Weronika Gosik dostała się do finału skoku oraz na poręcze i zajęła w obydwu konkurencjach wysokie 4 miejsca na tych przyrządach. Do finału równoważni dostała się Emma Sarna, która zajęła 5 miejsce, a na ćwiczeniach wolnych mogliśmy oglądać Hanię Słoń, która zajęła 6 miejsce.

gimn_bydgoszcz_04

gimn_bydgoszcz_03

W klasie młodzieżowej wystartowały: Magdalena Szymczyk, Antonina Bednarczyk, Natalia Deptuła, Maja Mierzejewska oraz Alicja Żurawek. Dziewczynkom należą się ogromne gratulacje, ponieważ był ich to pierwszy start na wyjazdowych zawodach! Były ogromne emocje oraz stres, ale najmłodsza ekipa poradziła sobie z tym świetnie!