DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

„Jeżeli zapomnę o nich,
Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie”

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

11 kwietnia 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Była to jednocześnie 4. rocznica włączenia się placówki do programu „Katyń… ocalić od zapomnienia” i posadzenia Dębu Katyńskiego poświęconego pamięci aspiranta Juliana Uziaka, zamordowanego w Twerze w 1940 roku.

Honorowym gościem uroczystości był syn zamordowanego, pan Marian Uziak. Pan Marian zechciał podzielić się swoimi wspomnieniami z uczennicami gimnazjum, które w ramach projektu edukacyjnego „Świadek historii” przeprowadziły z nim wywiad.

W czasie uroczystości tradycyjnie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie pani Joanna Ulatowska‑Letko wygłosiła wykład poświęcony historii zbrodni katyńskiej zilustrowany prezentacją multimedialną, zaś uczniowie klasy VI i II gimnazjum przygotowali część artystyczną. Przejmujące recytacje utworów o tematyce katyńskiej z pewnością na długo zapadną w pamięć widzów. W uroczystości wzięła udział pani wicedyrektor Justyna Sobeczek, która podziękowała nauczycielom i uczniom za jej przygotowanie.

Katyń 01

Katyń 02

Katyń 03

Katyń 04

Katyń 05

Katyń 06

Katyń 07

Katyń 08

Katyń 09

Katyń 10

Katyń 11

Katyń 12

Katyń 13

Katyń 14
Uroczystość razem z uczniami przygotowały panie Joanna Ulatowska‑LetkoMałgorzata Jacewicz.