Taekwondziści z Korei w SMS

Dnia 3 grudnia naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – studenci – taekwondziści z University Woosuk w Korei Południowej. Uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Olsztyna w Taekwondo Olimpijskim, a w naszej szkole przeprowadzili dwa treningi: godzinny dla młodszych zawodników i 1,5 – godzinny dla naszych starszych taekwondzistów. Tłumaczeniem z… języka niemieckiego zajęła się… nasza anglistka pani Magdalena Denert, ale w tłumaczeniu fachowych koreańskich nazw wspierała ją trenerka Justyna Niedziałek. Koreańczycy pokazali prawdziwe oblicze taekwondo: szybkie, zwinne, precyzyjne, filozoficzne. Ale najbardziej zachwyceni byli… naszymi najmłodszymi gimnastyczkami oraz skakaniem na batucie! Bardzo szybko uczyli się też języka polskiego – najczęściej powtarzanym zwrotem było „sipko, sipko”. Na pożegnanie były pamiątkowe zdjęcia, wymiana autografów i… polska grochówka w szkolnej stołówce!