Wyróżnienie w konkursie „Zwierzak za kierownicą”

Już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Zwierzak za kierownicą”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska. Organizatorem i koordynatorem konkursu jest Pani Poseł Beata Bublewicz.

Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i ochroną przyrody. Główną nagrodą dla laureatów konkursu był udział w uroczystym finale w Pałacu Prezydenckim oraz zwiedzanie wybranych miejsc w Warszawie. Aby wziąć udział w konkursie należało stworzyć pracę plastyczną lub literacką związaną z bezpiecznym zachowaniem na drodze obowiązującym wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bohaterem  dzieła miał być zwierzak.

W konkursie wzięło udział ponad 30 tysięcy dzieci całej Polski. W naszej szkole konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział  20 uczniów z klas I – IV. Byli to: Julia Dargiewicz, Wiktoria Rajchert, Maja Paździorko, Maja Bogacka, Kamila Kudyba, Natalia Markowska, Zuzanna Gołota, Weronika Paczyńska, Alicja Drzewicka, Natalia Skorupska, Amelia Skorupska, Wiktoria Skorupska, Maja Wojciech, Iza Krajewska, Oliwia Kowalczuk, Dominika Gęsina, Szymon Kawa, Agata Kowalska, Julia Samatowicz, Wiktor Mikulicz. Na stronie internetowej konkursu  można było obejrzeć ich prace i zagłosować na nie. Praca Julii Dargiewicz otrzymała aż 850 głosów!

9 czerwca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie  uczestnicy konkursu z naszej szkoły z panią dyrektor Barbarą Rapińczuk i panią Anną Dubrowską  wzięli udział w uroczystym finale II edycji konkursu „Zwierzak za kierownicą”. Uczennica klasy IV Wiktoria Skorupska otrzymała wyróżnienie w kategorii praca literacka. Praca powstała pod kierunkiem  pani Joanny Ulatowskiej‑Letko. Nagrodę wręczyła Pierwsza Dama Pani Anna Komorowska. Patronat nad konkursem objęli: Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju – Elżbieta Bieńkowska, Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik‑Rostkowska, Minister Sprawiedliwości – Marek Biernacki, Komendant Główny Policji – nadinspektor Marek Działoszyński oraz Polski Związek Motorowy. Ambasadorami konkursu byli: Michał Rusinek, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Rafał Sonik oraz aktualny Mistrz Polski w rajdach samochodowych – Kajetan Kajetanowicz.

Zwierzak za kierownicą 01

Zwierzak za kierownicą 02