VII Mini Turniej Sprawności Fizycznej Olsztyn 2011

14 maja 2011 dzięki gościnności Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbył się VII Mini Turniej Sprawności Fizycznej Olsztyn 2011.

Organizatorem Turnieju było Centrum Sprawności Fizycznej, a instytucjami wspierającymi Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Sukurs” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

W turnieju wzięło udział 95 zawodników w rocznikach 2006-1999 z podziałem na chłopców i dziewczynki. Ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzców wieloboju w 12 kategoriach.

Uczestnicy startowali w wieloboju składającym się z 4 konkurencji. Trzy z nich to próby z Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej: skok w dal z miejsca, siady z leżenia, bieg wahadłowy 4x10m, czwarta konkurencja to zwinnościowy tor przeszkód.

Cele VII MTSF Olsztyn 2011:

• popularyzacja różnych dyscyplin sportu, w szczególności gimnastyki sportowej,
  • sprawdzenie poziomu sprawności psychofizycznej dzieci uczestniczących w zajęciach gimnastyki,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • kształtowanie nawyku uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej,
  • dobra zabawa.

Organizacja VII edycji jak co roku była ogromnym wyzwaniem, ale przede wszystkim wielką przyjemnością i była możliwa dzięki wsparciu rodziców uczestników, instytucjom wspierającym oraz sponsorom: AGROS NOVA, AUTO LAND POLSKA S.A., BANK POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI, DOLATEX, MICHELIN POLSKA S.A., NESTLE , LASY PAŃSTWOWE, STORCK SP.Z O.O.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które poświęciły swój cenny czas, wśród nich gościliśmy:

Sędziów: Justynę Niedziałek, Lilianne Racis, Krzysztofa Połujańskiego, Marię Stankiewicz, Dorotę i Marcina Krzysztofik, Mateusz Lewalskiego.

Opiekę medyczną zapewniła nam Ewa Janus, podliczaniem wyników zarządzała Alicja Szepioła, wsparcie koordynacyjne zapewniła Ewa Lankowska-Janus.

W roli trenerów wystąpili studenci III roku Wydziału Wychowania Fizycznego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie.

Ozdobą imprezy były pokazy uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego sekcji gimnastyki sportowej i taekwondo oraz zespołu tańca nowoczesnego z Ostródy.

ZWYCIĘZCY

DZIEWCZYNKI 2006