Łowicz techniczną stolicą taekwondo

W miniony weekend w Łowiczu dobyły się II Mistrzostwa Polski Poomse w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach, których głównym organizatorem był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, a gospodarzem Łowicka Akademia Sportu, uczestniczyło około 120 zawodników z całej Polski, oraz zawodnicy Szkoły Mistrzostwa sportowego w Olsztynie w składzie: Gabryliela Wierzbicka, Marek Szfałowicz, Jacek Dąbrowski, Kamila Kryger, Ewelina Walkiewicz, Michał Mydło, Kryspin Chojnowski, Mateusz Wieczorek. Pierwszego dnia mistrzostw, w sobotę, 2 października, obyło się szkolenie dla startujących zawodników. Poprowadził je międzynarodowy sędzia i mistrz koreański Cheol in Kang, który zapoznał sportowców m.in. z najnowszymi trendami i kierunkami koreańskiego poomse. Drugiego dnia rozpoczęto zmagania w Poomse, były one długie i zaskakujące w swoich wynikach… Zawodnicy naszej szkoły zdobyli medale w parach: Kryspin Chojnowski i Mateusz Wieczorek medale srebrne oraz Kamila Kryger i Gabryliela Wierzbicka – medale brązowe.

Gratulujemy!! 🙂

Justyna Niedziałek