I runda eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów

W sobotę 17-10-2009 w hali sportowej Urania w Olsztynie odbyła się pierwsza runda eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. W imprezie wzięło udział około 200 zawodników z całej Polski w tym zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Kryger (-63kg), Ewelina Walkiewicz (-49kg), Paulina Walkiewicz (-52kg), Olga Sopyło (-49 kg), Magdalena Obrębska ( -46 kg), Agnieszka Bąk (-52 kg), Magdalena Śmiglewska (-55 kg),Jacek Dąbrowski (-51kg), Igor Kryszkiewicz (+78kg), Marek Szafałowicz (-63kg), Patrik Chrapkowski (-51 kg), Basia Banaszczyk (-55 kg), Dominika Pszczółkowska (-52 kg), Jakub Andrzejczak (-51 kg), Anna Guzowska (-49 kg), Gabriela Guzowska (-49 kg), Bartosz Chmielewski (-51 kg) Alicja Pałaszewska (-55 kg). Aby wystartować w Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 zawodnicy musieli zdobyć pozycje medalowe.

SMS Olsztyn zdobył po I rundzie aż 12 kwalifikacji. Wyniki: Kamila Kryger – 1 miejsce, Ewelina Walkiewicz – 1 miejsce, Igor Kryszkiewicz – 1 miejsce (Igor nie dał swoim przeciwnikom żadnych szans wygrywając wszystkie walki przed czasem ), Marek Szafałowicz – 3 miejsce, Magdalena Obrębska – 1 miejsce, Patrik Chrapkowski – 1 miejsce, Bartosz Chmielewski – 1 miejsce, Alicja Pałaszewska – 2 miejsce, Anna Guzowska – 3 miejsce, Gabrysia Guzowska – 3 miejsce, Jakub Andrzejczak – 2 miejsce, Agnieszka Bąk – 2 miejsce.

Trener Justyna Niedziałek „jesteśmy bardzo zadowoleni, wszyscy walczyli na bardzo wysokim poziomie sportowym …” a trener Tomek Kobrzyński poszedł jeszcze dalej „.. życzyłbym sobie aby wszyscy nasi zawodnicy pokazywali się na zawodach z tak dobrej strony jak nasi juniorzy na tej imprezie. Nie chodzi mi tu tylko o tych co zdobyli kwalifikacje ale o wszystkich, którzy startowali” i tu dał przykład Jacka Dąbrowskiego mówiąc „Jacek trafił w pierwszej walce na Patrika Chrapkowskiego i po bardzo ładnej, wyrównanej walce musiał uznać Jego wyższość.” Trener Marcin Chorzelewski „hymmm……. ”

Przygotowała trener Justyna Niedziałek