Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

Z radością i dumą informujemy, że ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M.G. Bublewicza w Olsztynie kolejny raz znalazł się w gronie wyróżnionych 73 szkół/placówek z naszego województwa, którym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu na lata szkolne 2022/2023 – 2024/2025.

Uroczysta gala wręczania Certyfikatów odbyła się 30 listopada w siedzibie Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W imieniu naszej szkoły Certyfikat odebrały pani dyrektor Anna Michels i pani wicedyrektor Joanna Ulatowska-Letko. Uroczystości uświetniły występy dzieci i młodzieży z SP nr 7 i SP nr 9 w Olsztynie.
Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu jest przyznawany szkołom/placówkom, które pomagają członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne.
Jak stwierdził Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, pan Krzysztof Marek Nowacki, Certyfikaty dostały szkoły, które są szczególnie aktywne w działaniach związanych z historią regionu i Polski. „To nagroda za ponadprzeciętne zaangażowanie”.
Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało nadesłać do Kuratorium Oświaty w Olsztynie sprawozdanie z podejmowanych przez ostatni rok działań. Do konkursu zgłosiło się blisko 90 szkół i przedszkoli województwa warmińsko-mazurskiego. Do otrzymania certyfikatu rekomendowała naszą szkołę powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Kapituła Konkursu, która 12 października 2022 r. dokonała oceny nadesłanych sprawozdań.
Koordynatorem działań w naszej szkole i osobą, która przygotowała sprawozdanie była pani Joanna Ulatowska-letko, nauczyciel języka polskiego i historii, a od 1 września 2022r. wicedyrektor szkoły do spraw dydaktycznych. Gratulacje i podziękowania należą się także wszystkim nauczycielom, wychowawcom, trenerom i uczniom, dzięki którym otrzymaliśmy to zaszczytne wyróżnienie!
#Szkoła Pamięta